2012. június 14., csütörtök

inzulinrezisztencia és a króm

Hallottatok már arról, hogy a króm milyen szerepet tölt be az inzulin hatékony működéséhez? 

Pár hete beléptem egy MLM rendszerben működő céghez.Vitaminokkal, táplálékkiegészítőkkel, szépségápolási termékekkel foglalkozik, melyek a vitalitás , fiatalság megőrzését szolgálják!Sőt képesek visszafordítani ill.lassítani az öregedés folyamatait, amit magunkon elsőként a bőrünk szépségén és vitalitásunkon tudunk mérni!
Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy van egy általános komplex vitaminja amit megrendeltem magamnak és szedni szeretném!Egyik termék konferencián rákérdeztem, hogy a pajzsmirigy alul működésben és inzulin rezisztenciában szenvedők szedhetik-e és milyen hatása lehet!
A válasz elég jó volt és itt jutottam megint egy kicsit előrébb....
Mivel ezek a vitaminok, nem betegségek gyógyítására vannak kifejlesztve, de attól függetlenül nagyon jó hatással van azokra az enzimekre és általuk így hat a betegségre is!
Itt tudtam meg, hogy az inzulin rezisztencia nem csak a táplálkozási szokásainktól tud kialakulni, hogy sok szénhidrátot fogyasztunk, hanem a króm hiánytól is!Mivel az itt forgalmazott készítmény helyreállítja a króm megfelelő szintjét a szervezetben!És ami még jó hír, ez a vitamin teljesen természetes alapanyagokból áll össze, ezért teljes egészében hasznosul a szervezetben, nem úgy mint a szintetikus vitaminok, melyek töredéke szívódik fel és még a májunkat is roncsolja!
Már nagyon várom, hogy szedhessem és remélem, a pozitív hatásairól is hamarosan beszámolhatok Nektek egy következő blogbejegyzésben!

Addig is kerestem bővebb infót a króm és inzulin kapcsolatáról!

Króm

A króm az emberi szervezet számára létfontosságú nyomelem. Számos természetes forrásban megtalálható, mégis igen keveset fogyasztunk belőle. Lássuk a jótékony tulajdonságait!


A krómium számos anyagcsere-folyamatban tölt be kitüntetett szerepet. Legfontosabb tulajdonsága a normális inzulinfunkció biztosítása. Az inzulint a hasnyálmirigy állítja elő és segíti a cukrok véráramból májba jutását. Vagyis a magas vércukorszint fokozott inzulinkiáramlással jár, amelynek következtében csökken a vércukorszint. Természetesen az inzulinnak nem ez az egyetlen szerepe: a fehérjék és zsírok anyagcsere folyamatait is befolyásolja. A fehérje felépítést és a zsírok raktározását is fokozza. Számos tudományos vizsgálat eredménye bebizonyította, hogy a króm képes az inzulinérzékenységet fokozni, ezáltal csökkenti a 2-es típusú cukorbetegség és a metabolikus szindróma kialakulásának esélyét.
Egy 2004-ben közzétett tudományos vizsgálat eredményei szerint a krómpótlással megakadályozható az ú.n. inzulinrezisztencia kialakulása. Mindez azt jelenti, hogy a sejtek érzékenysége csökken az inzulinnal szemben, következményes cukorbetegséget kialakítva. Egy világméretű problémáról van szó, hiszen az Amerikai Egyesült Államokban is 80 millió embert érint, hazánkban szintén nagyon magas, a lakosságnak mintegy 10%-át érinti. A groningeni Egyetem 2003-ban közölt vizsgálatai szerint napi 1000microgramm krómium adás hatására lényegesen lecsökkent a vércukorszint 2-es típusú, nem megfelelően kezelt betegek körében.

A króm a hormonális alapon kialakult policisztás ováriumszindróma kezelésének is hatékony eszköze. A betegség hátterében sokszor inzulinrezisztencia áll, és meddőséget okoz. A State University of New York kutatásai szerint, napi 1000 microgramm króm adás két hónapelteltével az esetek 35%-ban fokozta az inzulinérzékenységet.

A króm emellett szerepet játszik a vérlipid szint csökkentésében is, amely összességében csökkenti a szív-érrendszeri betegségek kialakulásának rizikóját. Tudományos vizsgálatok azonban eme hatását nem támasztották alá egyértelműen. Emellett fogyókúrában és izomtömeg nővelő programban betöltött szerepe is vitatott.
Melyek a króm természetes forrásai? Nagy mennyiségben a spárgában, búzakorpában lelhető fel, de a húsok, halfélék, feketebors, mandula is hordozza. Javasolt napi bevitele 200 microgramm naponta. 1000micrgramm feletti napi adag már indokolatlan. Milyen mellékhatásokat eredményezhet? Szabálytalan szívverést, alvászavart, irritabilitást, stb. Allergiás reakciót is kiválthat, amely azonban igen ritkán fordul elő.

Forrás : itt

3 megjegyzés:

  1. Én szedem már egy ideje :)

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. És valami hatás???Úgy olvasom még mindig küzdesz a diétával és az inzulinnal???vagy segített azért a króm???

      Törlés
  2. Sajnos semmilyen komoly változásról nem tudok beszámolni. Kontroll inzulinos vizsgálatra majd csak augusztusban megyek, ott majd kiderül...vagy nem :)

    VálaszTörlés